Klinika Leczenia Niepłodności Genesis

GENESIS
Klinika Leczenia Niepłodności

Skip Navigation LinksStrona główna > Położnictwo

Położnictwo

Opieka lekarzy Centrum Medycznego z zakresu medycyny matczyno- płodowej dotyczy profilaktyki i leczenia schorzeń pacjentek, ściśle związanych z ciążą oraz diagnostyki i terapii płodu.

Nawet „fizjologiczna” ciąża, u zdrowej pary, bez wcześniejszych problemów z płodnością, wymaga dokładnego nadzoru specjalisty, co pozwoli zdiagnozować obecność chorób płodu i schorzeń wikłających przebieg ciąży. Odpowiednio wczesne rozpoznanie umożliwia podjęcie leczenia jeszcze w ciąży lub zaplanować odpowiednie postępowanie lecznicze po porodzie.

Duże doświadczenie położników CM pozwala także na opiekę nad „ciążą wysokiego ryzyka” i ciąż u pacjentek z wcześniej zdiagnozowanymi schorzeniami.

Wdrożenie obrazowania USG pozwala na monitorowanie przebiegu ciąży w całym okresie jej trwania a dokładna ultrasonografia i zmiany w trakcie trwania ciąży zapewnia poprawność wnioskowania klinicznego.

Centrum Medyczne oferuje „USG genetyczne”, które wraz z oceną laboratoryjną badanych markerów, stanowi standard badań przesiewowych w kierunku obecności wad genetycznych.

Zastosowanie USG z opcją badania przepływu krwi w naczyniach pozwala na wnioskowanie co do dobrostanu płodu i prawidłowego przebiegu ciąży.

Nowym elementem wprowadzonym do diagnostyki USG jest obrazowanie z wykorzystaniem funkcji 3D, co pozwala na dokładną, przestrzenną analizę morfologii oglądanego obrazu. Włączenie opcji obrazu trójwymiarowego oglądanego w czasie rzeczywistym (4-D) umożliwia oglądanie płodu a archiwizacja danych pozwala na nagranie filmu z życia płodowego.